Zpětný odběr pneuZpětný odběr odpadních pneumatik - výrobků s ukončenou životností


Pneumatiky ve chvíli, kdy jsou na konci své životnosti, vnímá spousta motoristů jako nepohodlný odpad. OPAK JE PRAVDOU! Ojeté pneumatiky můžete jednoduše a zdarma odevzdat na místech zpětného odběru, které jsou v hojném počtu po celé České republice.

Součástí prodejní ceny pneumatik je i ekologický příspěvek, díky němuž můžete bezplatně odevzdávat ojeté pneu na odběrná místa a výrazně tak pomoci životnímu prostředí.

Naše společnost uvádí odděleně od ceny pneumatiky náklady na zpětný odběr, zpracování a využití odpadních pneumatik, které připadají na 1 prodávanou pneumatiku nebo 1 kilogram prodávaných pneumatik, a to zejména formou samostatného údaje na daňovém dokladu. V případě, že na některém námi vystaveném daňovém dokladu nenajdete „Oddělené uvádění nákladů dle § 99“, kontaktujte prosím naši zákaznickou podporu na emailu info@alukola-levne.cz a my zajistíme nápravu.

Seznam míst zpětného odběru naleznete na stránkách www.glogistics.cz nebo si je můžete zobrazit zde.


Označení místa zpětného odběru odpadních pneumatik:

Místo zpětného odběruJak zacházet s ojetými pneumatikami:


SPRÁVNĚ:

Pneumatiky a životní prostředí


ŠPATNĚ:

nakládání s pneu - špatně

 

Zde několik přehledných informací o pneu a jejich vlivu na životní prostředí:

Životní prostředí a pneu


Způsob a zajištění zpětného odběru pneumatik:

způsob a zajištění zpětného odběru pneu

 

INFORMACE
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku